HUMORYSTYCZNIE O ORTOGRAFII

Okazuje się, że nawet ortografia może stać się interesującym tematem przedstawienia teatralnego. Tak właśnie było 24 stycznia 2018r. w naszej szkole.
Agencja artystyczna PRO-ART-KRAK przygotowała spektakl pt. „Ortografia polska. Zbiór podstawowych zasad poprawnej pisowni”, który przedstawili aktorzy: Wojciech Habela i Jacek Lecznar. I trzeba przyznać, że bardzo nas zaskoczyli. Tematem swojej sztuki uczynili skomplikowane zasady polskiej pisowni. W formie dialogu między profesorem rygorystycznie przestrzegającym norm językowych i zwolennikiem uproszczenia pisowni przekazali zawiłą wiedzę o pisowni rz i ż, ó i u, h i ch, wielkiej i małej litery oraz stosowaniu znaków interpunkcyjnych. W rozmowach bohaterów usłyszeliśmy zabawne rymowanki, piosenki, humorystyczne powiedzonka.
Uwagę wszystkich zwróciła profesjonalna gra aktorów. Doskonała dykcja, znaczące gesty i energiczne ruchy sprawiły, że nikt się nie nudził. Prosta, pomysłowa scenografia i oszczędny ale trafny dobór rekwizytów ułatwiały odbiór przedstawienia. Całość uzupełniała odpowiednia muzyka i efekty dźwiękowe.
Tak przygotowany spektakl został bardzo pozytywnie przyjęty przez uczniów. Ogromną radość sprawiło im również to, że niektórzy mogli wystąpić z aktorami na scenie. Spektakl stał się nietypową lekcją polskiego, a uczniowie dobrze się bawili i jednocześnie uczyli. Po przedstawieniu zgodnie stwierdzili, że nauka ortografii wcale nie musi być nudna.
Autor: Barbara Grudzień
Dodane dnia: 29.01.2018r.

„VII NOC BIOLOGÓW” NA UNIWERSYTECIE ŚLĄSKIM W KATOWICACH

12 stycznia 2018r. po raz kolejny uczniowie z klas gimnazjalnych naszej szkoły wraz z opiekunami p. Mirosławą Dzikowską, Joanną Szotek, Marią Samborską i Ewą Sygudą-Pabian uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „ NOC BIOLOGÓW” na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmiało „WODA TO ŻYCIE”.
Z bogatej oferty zajęć wybraliśmy zajęcia laboratoryjne „Spójrzmy prawdzie w oczy” prowadzone przez mgr Agnieszkę Molendę i mgr Kamilę Wiśniewską z Katedry Fizjologii Zwierząt i Ekotoksykologii, gdzie mogliśmy zobaczyć sekcję oka, dotknąć wypreparowanej rogówki, dowiedzieć się, jak działa oko łudząco przypominające ludzkie. W tym samym czasie druga grupa mogła obejrzeć sekcję serca podczas zajęć laboratoryjnych „Otwieramy serce przed Tobą” prowadzonych przez dr. inż. Piotra Sindera. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z anatomią serca ssaka i mieli możliwość wypreparowania zastawek.
Następnie udaliśmy się na warsztaty „Rośliny w służbie czystej wody” prowadzone przez Jolantę Luźniak, Izabelę Brożynę i Joannę Adamczyk, podczas których uczniowie przeprowadzali doświadczenia przedstawiające oczyszczanie wody przez rośliny oraz innego rodzaju filtry naturalne (np. piasek, kamienie, muł, żwir).
Jedną z wielu atrakcji był wykład Miłosza Morawskiego „ Powrót do kolebki życia – wtórne przystosowania zwierząt do życia w wodzie” z Koła Naukowego Zoologów „Faunatycy”. Prowadzący przedstawił wybrane przykłady zwierząt wtórnie związanych ze środowiskiem wodnym oraz omówił zmiany budowy i zachowań, jakie musiały nastąpić, by ich lądowi przodkowie mogli wrócić tam, gdzie powstało życie.
Z niecierpliwością będziemy czekać do przyszłego roku na następne spotkanie z naukowcami i studentami, czyli na VIII NOC BIOLOGÓW.
Autor: Joanna Szotek
Dodane dnia: 13.01.2018r.

TEN SZCZEGÓLNY DZIEŃ SIĘ BUDZI…

21 grudnia 2017r. odbyło się przedświąteczne spotkanie nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Celem było wprowadzenie w świąteczną atmosferę, a przede wszystkim przybliżenie tradycji i obyczajów związanych z Wigilią Bożego Narodzenia, najbardziej uroczystym i wzruszającym wieczorem roku, wieczorem wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji.
Uczniowie wraz z opiekunami (M. Samborska, M. Kocjan, A. Gołda, D. Wardęga) przygotowali piękną inscenizację przeplataną kolędami, pastorałkami i świątecznymi piosenkami. Pięknie zabrzmiały wszystkie utwory przy akompaniamencie gitary i magicznym dźwięku skrzypiec. Popłynęły ciepłe życzenia: ubierzmy w ten wieczór choinkę, zapalmy świeczki, przykryjmy stół świeżym obrusem, wybaczmy nieprzyjaciołom, bądźmy sercem i myślą z bliskimi i pomimo zmęczenia bądźmy w tym dniu dla siebie mili i uśmiechnięci. Kontynuowanie świątecznych tradycji jest chyba największym skarbem, jaki otrzymaliśmy od przodków i jaki możemy przekazywać dalej.
Miłych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, wiele pomyślności i radości. I choć święta to zaledwie kilka dni nie pozwólmy, by ich blask zniknął. Niech prowadzi nas do szczęścia w nadchodzącym Nowym Roku.
Autor: Aneta Gouda
Dodane dnia: 22.12.2017r.

MAD SCIENCE SHOW

Dnia 7 grudnia 2017 roku klasy drugie udały się do Katowic do teatru KOREZ, gdzie uczestniczyły w anglojęzycznym przedstawieniu pt. „Mad Science Show". Odbywało się ono z czynnym udziałem widowni: uczestnicy byli wiele razy zapraszani na scenę, gdzie wykonywali różnorodne zadania (np. porządkowali chronologiczne pewne wydarzenia po wcześniejszym usłyszeniu opowieści) lub rozwiązywali je nie opuszczając swoich miejsc.
Dwóch szalonych naukowców z przyszłości w wykonaniu rodowitych Anglików było bohaterami jak i prowadzącymi owego show, w trakcie którego widzowie doświadczyli m. in. przepływu impulsu elektrycznego. Jednym słowem - szalona, naukowa zabawa.
Uczniowie wyszli z przedstawienia bardzo zadowoleni i niewątpliwie zaopatrzeni w pokłady nowej wiedzy.
Autor: Olga Kaziród
Dodane dnia: 11.12.2017r.

,,NIGDY NIE JEST ZA PÓŹNO, ABY ODNALEŹĆ W SOBIE PASJĘ"

Uczniowie klasy II d uczestniczyli w spotkaniu z olkuską malarką Panią Józefą Misią Bik. Spotkanie to odbyło się w Bibliotece Pedagogicznej w Olkuszu.
Artystka opowiedziała uczniom o swojej pasji , jaką jest malarstwo. Mówiła o swoim dzieciństwie spędzonym w rodzinnych Myślenicach , o początkach swojej drogi artystycznej.Pani Misia Bik uczestniczy w licznych plenerach malarskich i wystawach.Wykorzystuje farby olejne malując pejzaże ,martwą naturę i kwiaty.Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się , jak od strony technicznej powstaje obraz . Mogli również zadawać pytania Pani Bik, co bardzo chętnie czynili.
Na zakończenie spotkania obejrzeli wystawę jej obrazów.
Autor: Ewa Gajowiec
Dodane dnia: 27.11.2017r.

MAŁOPOLSKIE DYKTANDO NIEPODŁEGŁOŚCIOWE „PO POLSKU O HISTORII”

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w piątej już edycji tego konkursu. Etap szkolny miał miejsce 10 października 2017 roku i wzięło w nim udział 34 uczniów naszej szkoły.
Do kolejnego etapu zakwalifikowało się 5 uczennic: Maja Banasik (3e), Julia Czerniak (3b), Nikola Kopacz (3d), Katarzyna Leśniak (3c), Julia Zych (2e). Etap wojewódzki odbył się 7 listopada 2017 r. w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. im. J. Paderewskiego w Krakowie.
Z przyjemnością informujemy, że Kasia Leśniak uzyskała tytuł laureata tegorocznej edycji dyktanda, zajmując 11. miejsce. Z kolei Maja Banasik i Julia Czerniak zdobyły wyróżnienia. Uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 17 listopada 2017 roku o godzinie 10.00 w siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Krakowie.
Małopolskie Dyktando Niepodległościowe to wyjątkowy projekt edukacyjny. Rywalizacja w tradycyjnym dyktandzie to okazja do uczenia się historii i refleksji nad językiem ojczystym. W tekstach do napisania pojawiają się postacie i wydarzenia związane z odzyskiwaniem przez Polskę niepodległości.
Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym wydarzeniu i gratulujemy naszym zdolnym uczennicom!


Autor: Aneta Gołda
Dodane dnia: 19.11.2017r.

MŁODZIEŻOWA RADA MIEJSKA

15 listopada 2017 odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskie w Olkuszuj. Naszym kandydatem zostaje Jakub Salwiński. Serdecznie gratulujemy


Autor: Anna Szewczyk
Dodane dnia: 16.11.2017r.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W piątek 10 listopada gimnazjaliści uczestniczyli w akademii poświęconej odzyskaniu przez Polskę niepodległości. W tym roku akademia zatytułowana była: „Przychodzimy, odchodzimy…” Recytatorzy z klas IIe, IIId i IIIc wprowadzili widzów w nostalgiczny nastrój. Wielu wzruszeń, ale i cennych informacji dostarczyły trzy prezentacje multimedialne, przedstawiające czyn zbrojny Polaków w końcu XVIII oraz w XIX i początkach XX wieku. Poświęcenie Polaków, przelana krew nie zostały zmarnowane, Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. Jedna z prezentacji przedstawiła też sukcesy pierwszych dwudziestu lat niepodległej ojczyzny.
Ostatnia prezentacja ukazała uczniów naszego gimnazjum wędrujących beztrosko malowniczymi ścieżkami wolnej ojczyzny. Była ona hołdem złożonym poległym bohaterom powstań i wojen. To dzięki nim możemy „znów wędrować ciepłym krajem”, jak śpiewał Grzegorz Turnau słowa wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.
Autor: Agnieszka Baldy - Krzysztofek
Dodane dnia: 13.11.2017r.

SKARBY WAWELSKIEGO WZGÓRZA

W czwartek 9 listopada wszystkie klasy drugie gimnazjum uczestniczyły w wycieczce na Wawel. Uczniowie zwiedzili wystawę „Wawel zaginiony” , która przedstawia historię wzgórza w czasach wczesnego średniowiecza. Najciekawszym obiektem tej wystawy, ukrytym w podziemiach przed wzrokiem turystów, jest przedromańska rotunda Najświętszej Marii Panny.
Gimnazjaliści zapoznali się też z wyposażeniem komnat wawelskich z czasów ostatnich Jagiellonów oraz ostatniego rezydującego tu króla – Zygmunta III Wazy, który po pożarze krakowskiej siedziby przeniósł się do Warszawy, czyniąc ją stolicą Polski.
Zwiedzanie katedry wawelskiej uatrakcyjniły zestawy audio, dzięki którym dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o Kaplicy Zygmuntowskiej – perle renesansu, św. Stanisławie ze Szczepanowa, Dzwonie Zygmunta i kryptach grobowych władców i bohaterów polskich tam pochowanych. Spoczywają w nich m.in. ostatni Jagiellonowie – Zygmunt Stary i Zygmunt August, Józef Piłsudski, para prezydencka– Maria i Lech Kaczyńscy.
Autor: Agnieszka Baldy - Krzysztofek
Dodane dnia: 12.11.2017r.

DZIEŃ PAPIESKI

To był wyjątkowo „smaczny” dzień. W ramach akcji Dzieło Nowego Tysiąclecia wolontariusze oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej Nr 4 w Olkuszu przeprowadzili zbiórkę pieniędzy. Każdy uczeń, który w tym dniu wspomógł nas swoimi datkami, otrzymał smaczne ciastko. Stoły ustawione na korytarzu uginały się pod różnorodnymi słodkimi smakołykami. Wspaniałe ciasta skusiły także nauczycieli i pracowników szkoły. Odwiedzili nas w tym dniu również uczniowie sąsiednich szkól. Wolontariusze ogłosili konkurs na ubiór uczniów w kolorach papieskich. Zwycięzca otrzymał gratis wybrany przez siebie smakołyk. Cała akcja była bardzo pozytywnie oceniona zarówno przez nauczycieli jak również przez uczniów. Mamy nadzieję, że tegoroczne motto Dnia Papieskiego: „Idźcie i głoście!” znajdzie swoje odzwierciedlenie w codziennym życiu każdego z nas. Zadaniem chrześcijanina jest wypełnianie uczynków miłosierdzia każdego dnia. Dlatego jesteśmy przekonani, że zebrane przez nas pieniądze pomogą zdolnym, utalentowanym uczniom.
Autor: Bożena szymonek
Dodane dnia: 30.10.2017r.

ARCHIPELAG SKARBÓW

W dniach 5 i 6 października 2017 r. 140 uczniów klas III Gimnazjum, wraz z wychowawcami i pedagogiem szkolnym, wzięło udział w Programie Profilaktyki Zintegrowanej pt. „Archipelag Skarbów”. To już kolejna edycja programu.
Dzięki uprzejmości pana Tomasza Lisa – dyrektora Zespołu Szkół nr 3 im. Antoniego Kocjana uczniowie mogli gościć w szkole i skorzystać z auli. Atmosfera pomagała uczniom w odbiorze nierzadko trudnych i bardzo osobistych treści.
Program uczy zdrowego i mądrego stylu życia. Zachęca młodzież do unikania alkoholu, narkotyków, przemocy, pornografii i do wstrzemięźliwości seksualnej aż do małżeństwa. „Archipelag Skarbów” pokazuje młodym ich ogromny, pozytywny potencjał – zupełnie inaczej niż o młodzieży mówią media. Warsztaty dają konkretne wskazówki, jak przeciwstawić się negatywnej presji rówieśników, powstrzymać się od stosowania środków psychoaktywnych, radzić sobie z pobudzeniem seksualnym, ze złością i gniewem. Uczą, jak korzystać z tych wskazówek, trenować siłę charakteru. Program łączy w sobie cechy dobrej profilaktyki (m.in. wspiera rodziców i wychowawców w przekazywaniu młodzieży wartości). Należy do nielicznej grupy programów skutecznych, a ponadto znajduje się w bazie rekomendowanych programów profilaktycznych w kategorii „Profilaktyka uniwersalna” http://programyrekomendowane.pl
Trenerzy zachęcali młodzież do uświadomienia sobie swoich najgłębszych pragnień i marzeń, zwłaszcza tych o szczęściu, pięknej, trwałej miłości, która nie tylko się nie skończy, ale z biegiem lat będzie rosła. Dzięki udziałowi w zajęciach młodzi ludzie wyruszyli w podróż, ale co najważniejsze, uzyskali wiele rad mogących pomóc im w szczęśliwym dotarciu do celu i odnalezieniu tego „skarbu”. Na podstawie wypowiedzi, realizowanych ćwiczeń widać, że młodzież nie boi się wymagań, wysiłku, pracy nad sobą. Potrzebuje tylko logicznego wytłumaczenia, że „opłaca się” te wyrzeczenia ponieść, bo tylko one prowadzą do realizacji marzeń.
Różnorodność wykorzystywanych metod (udźwiękowione prezentacje multimedialne, krótkie filmiki i muzyka, ćwiczenia, głosowania, wspólny śpiew) pozwalała młodym na aktywny udział. Słuchali z zainteresowaniem, jak również zapamiętywali symbole, hasła, które z pewnością pozwolą im dokonywać dobrych wyborów w swoim życiu osobistym.
W drugim dniu programu uczniowie uczestniczyli w „Festiwalu Twórczości”. Zadaniem było przygotowanie wiersza, rysunku, piosenki, prezentacji lub przedstawienie w innej formie tematów: „Szacunek do kobiet”, „Stop pornografii”, „Jak radzić sobie z tygrysem złości?”, „Miej zasady i bądź im wierny” i wielu innych. Uczniowie przygotowali bardzo ciekawe prezentacje swoich prac. Po warsztatach i w dniu 10 października mogli także skorzystać z indywidualnych konsultacji psychologicznych.
Przed udziałem w programie (04.10.2017r.) przeprowadzona została „Diagnoza problemów i potencjału młodzieży”. Diagnoza w ujęciu modelu profilaktyki zintegrowanej ukazuje bardzo szeroki przekrój problemów młodzieży i jej pozytywnego potencjału. Rzetelnie informuje o skali zachowań ryzykownych młodzieży oraz o jej postawach i przekonaniach w zakresie szerokiego spektrum zachowań ryzykownych. Na podstawie opracowanego raportu będzie można podejmować działania wspierające potencjał młodzieży i zapobiegać zachowaniom ryzykownym.
W ramach programu w szkole odbyły się również informacyjno-szkoleniowe spotkania dla rodziców i Rady Pedagogicznej. W trakcie spotkań zaprezentowano cele programu „Archipelag Skarbów”. Omówiono wyniki badań. Wyjaśniono rodzicom i nauczycielom istotne elementy programu. Udzielono wskazówek, jak rozmawiać z dorastającymi dziećmi o ich osobistych sprawach, jak włączać przekaz profilaktyczny do codziennej pracy wychowawczej w rodzinie i w szkole. Rodzice otrzymali ulotki pt. „Przewodnik po dżungli kontaktów z nastolatkiem” – praktyczne wskazówki dot. Wychowania, a wychowawcy klas III – konspekty do prowadzenia zajęć umacniających treści programu.
Autor: Zofia szwajcowska
Dodane dnia: 27.10.2017r.

„WYKSZTAŁCENIE TO DOBRO, KTÓREGO NIKT NIE JEST W STANIE NAS POZBAWIĆ” AKADEMIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Nauczyciela to święto upamiętniające rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm w dniu 14 października 1773 r. To święto nauczycieli i innych pracowników oświaty.
Akademię z tej okazji przygotowali uczniowie klasy 3e pod opieką p. Barbary Grudzień. Młodzież przygotowała scenkę kabaretową, której akcja rozgrywała się podczas lekcji, biało – czarny występ taneczny oraz występy wokalne. Tego dnia nie zabrakło także życzeń i kwiatów dla nauczycieli.
Wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty życzymy takich myśli i marzeń, które dają się urzeczywistnić, pięknych i szlachetnych pomysłów, które podszeptuje serce, cierpliwości i wytrwałości oraz pomyślności w życiu zawodowym i osobistym.
Autor: Barbara Grudzień
Dodane dnia: 15.10.2017r.

MAŁOPOLSKIE DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE

Dnia 10 października 2016 r. młodzież naszego gimnazjum uczestniczyła w wyjątkowym projekcie edukacyjnym noszącym nazwę Małopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” , którego celem jest uwrażliwienie na piękno mowy ojczystej, propagowanie dbałości o kulturę języka oraz upowszechnianie wiedzy na temat roli języka polskiego w zachowaniu tożsamości i rozwoju kultury narodowej. W tekście pt. „Rocznicowe co nieco” pojawiły się treści służące przypomnieniu niezwykle ważnych wydarzeń, które kształtowały naszą tożsamość narodową. Puentą dyktanda było stwierdzenie, że ucząc się ortografii, odkrywamy karty historii.
Organizatorami konkursu są: Stowarzyszenie Polonistów i Fundacja „Zawsze Warto”. Konkurs objęty jest Honorowym Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz Marszałka Województwa Małopolskiego.


Autor: Barbara Grudzień
Dodane dnia: 13.10.2017r.

„TRZEŹWA MAŁOPOLSKA. NO PROMIL – NO PROBLEM”

Każdego roku bierzemy aktywny udział w akcji „Trzeźwa Małopolska. No Promil – No Problem”, która ma na celu zwrócenie uwagi młodzieży i dorosłych na problem osób kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu oraz rolę pasażera lub biernego obserwatora w powstrzymaniu prowadzenia samochodu przez pijanego kierowcę.
W ramach akcji realizowane są na terenie szkoły różnorodne działania – akcja informacyjna, zajęcia profilaktyczne we wszystkich klasach na godzinach z wychowawcą, konkursy plastyczne – na wykonanie ulotki profilaktycznej i zakładkę do książki. Młodzież zachęcała także swoich rówieśników i dorosłych do podpisania „Deklaracji odpowiedzialnego pasażera/ świadka”. W tym roku taką deklarację podpisało 242 osoby.
27 września o godz. 10.30 uczniowie z klas 2b, 2c, 3a, 3b wraz z wychowawcami i pedagogiem wzięli udział w organizowanym na olkuskim rynku happeningu. Oprócz belgijki, którą pod kierunkiem p. Sylwii Molik zatańczyli uczniowie olkuskich szkół, każdy z uczniów mógł bezpłatnie skorzystać z symulatorów dachowania, zderzenia czy alkogogli. Pouczające były również doświadczenia ochotników, którzy pozwolili, by w ich stronę wystrzeliły poduszki powietrzne. Wszystko zostało poprzedzone kilkukrotnym objazdem rynku przez straż miejską i pożarną oraz policję, które również włączyły się w akcję.
Autor: Zofia Szwajcowska
Dodane dnia: 02.10.2017r.

NA STYKU KULTUR… - WYCIECZKA NA KRAKOWSKI KAZIMIERZ

Kazimierz był niegdyś osobnym miastem lokowanym przez króla Kazimierza Wielkiego. Pod koniec XV wieku do wydzielonego murem kwartału przesiedlono krakowską społeczność żydowską. W XIX stuleciu, po zburzeniu muru, osadnictwo żydowskie objęło obszar całego Kazimierza i kwitło aż do II wojny światowej. To miejsce, gdzie można poznać kulturę wyznawców judaizmu.
Już od kilku lat uczniowie klas trzecich uczestniczą w lekcji w plenerze, podczas której poznają różne aspekty kultury, obyczajów i historii krakowskich żydów. Także w tym roku młodzież wraz z przewodnikiem miała okazję zwiedzić XVI-wieczną synagogą Remuh z przylegającym do niej najstarszym żydowskim cmentarzem w Polsce i jednocześnie jednym z najstarszych w Europie, obejrzała ekspozycję muzealną w Synagodze Starej prezentującą obiekty związane z judaizmem i obrzędowością żydowską. Na trasie znalazły się także inne zabytki kultury żydowskiej w tej przepięknej dzielnicy wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i mającej status pomnika historii. Bez wątpienia wycieczka była nie tylko ciekawym doświadczeniem, ale również żywą lekcją historii dla uczniów naszego gimnazjum.
Autor: Barbara Grudzień
Dodane dnia: 25.09.2017r.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Dziś, wyjątkowo 04.09.2017 r., Uczniowie i Nauczyciele naszej szkoły zebrali się przed budynkiem, rozpoczynając tym samym nowy rok szkolny 2017/2018 i choć pogoda nie była zbyt przychylna, na wielu twarzach gościły uśmiechy. Obecnych przywitała Pani Dyrektor Agata Kotnis.
Ten nowy rok, to czas wielu zmian, które także dotykają naszą szkołę w związku z wdrażaniem nowej reformy edukacji. Wszyscy musimy się zmierzyć z nową rzeczywistością. Ważne jest jednak, by podjąć trud i osiągnąć jak najlepsze efekty w pracy pedagogicznej i nauce. Ubiegłoroczne wyniku egzaminu gimnazjalnego pozwoliły nam zająć I miejsce w powiecie! Warto byłoby utrzymać tak wysoki wynik, a może nawet go poprawić?
Bardzo miłym akcentem było wręczenie przez Sekretarza Miasta Bukowno pana Marcina Cockiewicza nagrody Burmistrza Miasta Bukowno uczennicy klasy 3b, Julii Czerniak. Julia jest laureatką Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego. Gratulujemy jej tego wielkiego wyróżnienia i czekamy na sukcesy innych naszych podopiecznych.
Niech ten rok będzie dobry dla nas wszystkich!
Autor: Aneta Gołda
Dodane dnia: 04.09.2017r.ARCHIWUM