„WYKSZTAŁCENIE TO DOBRO, KTÓREGO NIKT NIE JEST W STANIE NAS POZBAWIĆ” AKADEMIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Nauczyciela to święto upamiętniające rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm w dniu 14 października 1773 r. To święto nauczycieli i innych pracowników oświaty.
Akademię z tej okazji przygotowali uczniowie klasy 3e pod opieką p. Barbary Grudzień. Młodzież przygotowała scenkę kabaretową, której akcja rozgrywała się podczas lekcji, biało – czarny występ taneczny oraz występy wokalne. Tego dnia nie zabrakło także życzeń i kwiatów dla nauczycieli.
Wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty życzymy takich myśli i marzeń, które dają się urzeczywistnić, pięknych i szlachetnych pomysłów, które podszeptuje serce, cierpliwości i wytrwałości oraz pomyślności w życiu zawodowym i osobistym.

Dodane dnia: 15.10.2017r.

MAŁOPOLSKIE DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE

Dnia 10 października 2016 r. młodzież naszego gimnazjum uczestniczyła w wyjątkowym projekcie edukacyjnym noszącym nazwę Małopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” , którego celem jest uwrażliwienie na piękno mowy ojczystej, propagowanie dbałości o kulturę języka oraz upowszechnianie wiedzy na temat roli języka polskiego w zachowaniu tożsamości i rozwoju kultury narodowej. W tekście pt. „Rocznicowe co nieco” pojawiły się treści służące przypomnieniu niezwykle ważnych wydarzeń, które kształtowały naszą tożsamość narodową. Puentą dyktanda było stwierdzenie, że ucząc się ortografii, odkrywamy karty historii.
Organizatorami konkursu są: Stowarzyszenie Polonistów i Fundacja „Zawsze Warto”. Konkurs objęty jest Honorowym Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz Marszałka Województwa Małopolskiego.

Dodane dnia: 13.10.2017r.

NA STYKU KULTUR… - WYCIECZKA NA KRAKOWSKI KAZIMIERZ

Kazimierz był niegdyś osobnym miastem lokowanym przez króla Kazimierza Wielkiego. Pod koniec XV wieku do wydzielonego murem kwartału przesiedlono krakowską społeczność żydowską. W XIX stuleciu, po zburzeniu muru, osadnictwo żydowskie objęło obszar całego Kazimierza i kwitło aż do II wojny światowej. To miejsce, gdzie można poznać kulturę wyznawców judaizmu.
Już od kilku lat uczniowie klas trzecich uczestniczą w lekcji w plenerze, podczas której poznają różne aspekty kultury, obyczajów i historii krakowskich żydów. Także w tym roku młodzież wraz z przewodnikiem miała okazję zwiedzić XVI-wieczną synagogą Remuh z przylegającym do niej najstarszym żydowskim cmentarzem w Polsce i jednocześnie jednym z najstarszych w Europie, obejrzała ekspozycję muzealną w Synagodze Starej prezentującą obiekty związane z judaizmem i obrzędowością żydowską. Na trasie znalazły się także inne zabytki kultury żydowskiej w tej przepięknej dzielnicy wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i mającej status pomnika historii. Bez wątpienia wycieczka była nie tylko ciekawym doświadczeniem, ale również żywą lekcją historii dla uczniów naszego gimnazjum.

Dodane dnia: 25.09.2017r.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Dziś, wyjątkowo 04.09.2017 r., Uczniowie i Nauczyciele naszej szkoły zebrali się przed budynkiem, rozpoczynając tym samym nowy rok szkolny 2017/2018 i choć pogoda nie była zbyt przychylna, na wielu twarzach gościły uśmiechy. Obecnych przywitała Pani Dyrektor Agata Kotnis.
Ten nowy rok, to czas wielu zmian, które także dotykają naszą szkołę w związku z wdrażaniem nowej reformy edukacji. Wszyscy musimy się zmierzyć z nową rzeczywistością. Ważne jest jednak, by podjąć trud i osiągnąć jak najlepsze efekty w pracy pedagogicznej i nauce. Ubiegłoroczne wyniku egzaminu gimnazjalnego pozwoliły nam zająć I miejsce w powiecie! Warto byłoby utrzymać tak wysoki wynik, a może nawet go poprawić?
Bardzo miłym akcentem było wręczenie przez Sekretarza Miasta Bukowno pana Marcina Cockiewicza nagrody Burmistrza Miasta Bukowno uczennicy klasy 3b, Julii Czerniak. Julia jest laureatką Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego. Gratulujemy jej tego wielkiego wyróżnienia i czekamy na sukcesy innych naszych podopiecznych.
Niech ten rok będzie dobry dla nas wszystkich!

Autor: Aneta Gołda
Dodane dnia: 04.09.2017r.